Vyhledávání na www.junipernews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání Juniper Newsletteru
Knižní tituly ze série Juniper Day One

Knihy ze série DayOne jsou zdarma dostupné ve formátu PDF, k dispozici jsou rovněž jako e-knihy v iTunes/iBooks a Amazon Kindle, a také jako tištěné knihy. Niže jsou odkazy na nejnovější edice:

Day One: Automating Junos® with Ansible, 2nd Edition
Day One: Configuring Segment Routing with Junos
Day One: IPsec VPN Cookbook 2018
Day One: Amazon Web Services with vSRX Cookbook

Arrow ECS školí technologie Juniper

Společnost Arrow ECS nabízí řadu certifikovaných školení pro technologie Juniper. Bližší informace o těchto školeních získáte zde.

Proč byl Contrail opět vybrán jako nejlepší komerční SDN platforma

Obsáhlý příspěvek na blogu Juniper Networks vás seznámí s důvody, proč zákazníci preferují Contrail.

Seznamte se se službou Sky ATP

Krátké dvouminutové video vám představí cloudovou službu Juniperu Sky Advanced Threat Prevention.

Juniper na sociálních sítích
Arrow na YouTube a SlideShare
Navštivte české kanály Arrow na YouTube a SlideShare s řadou videí a prezentací.

Univerzální routovací platformy MX10008 a MX10016

Doporučit článek přátelům    Vytisknout článek  

Routery MX10008 a MX10016 přinášejí zákazníkům vysoký výkon, optimální škálovatelnost, bezprecedentní univerzálnost nasazení a vynikající ekonomiku provozu.

Poskytovatelé služeb, cloudoví operátoři a podnikoví zákazníci činí každodenně rozhodnutí o investicích do infrastruktury, která bude podporovat cestu k digitální transformaci a zlepší kvalitu práce jejich uživatelů. Tato vylepšení sítě také slouží k zajištění výkonnosti, vysoké dostupnosti, účinnosti a agility – vše v potřebné úrovni škálování.

K dosažení těchto cílů a úspěchu na vysoce konkurenčních trzích potřebují operátoři univerzální routovací platformu, která se zabývá všemi budoucími požadavky, jako jsou mobilní sítě páté generace (5G), internet věcí (IoT), vícecloudové prostředí, rezidenční a vlastními silami vytvořené aplikace a služby, a také ochranu investic pro jakékoliv nastupující technologie. Univerzální routovací platformy Juniper Networks MX10008 a MX10016 jim toto vše poskytují – a ještě mnohem více.

Routery MX10008 a MX10016 přinášejí výkonnost, kterou lze škálovat podle nasazených služeb v cloudově optimalizovaném řešení a s vynikajícím poměrem cena/výkon. Tyto routery nabízí nevídanou univerzálnost nasazení napříč prostředími WAN, datových center a podnikových sítí. Standardizací provozu lze dosáhnout až 65% úspor operativních nákladů (OpEx).

Routery MX10008 a MX10016 mohou být nasazeny na pozici tzv. border systémů pro konvergovaná řešení mobilních i kabelových operátorů, ale i aplikací pro podniková a IoT prostředí. Routery lze rovněž použít v konvergovaných architekturách páteřníchsítí a optimalizovat nasazení v roli label-switching routeru (LSR), provider edge, internet peeringu a také dále v národních a regionálních sítích.

Routery MX10008 a MX10016 jsou vybaveny na míru vyrobeným Trio čipem umožňujícím dosáhnout propustnosti až 19,2 resp. 38,4 Tbps, což přináší zákazníkům kapacitu potřebnou pro dlouhodobou ochranu investic. Routery umožňují téměř neomezenou kustomizaci v rámci programování na úrovni řízení toku dat (data plane), což umožňuje implementovat jakékoliv síťové inovace, které se objeví v budoucnosti.

Řada MX10000 universal chassis má dva konfigurovatelné modely:

  • MX10008 má nevídanou výkonnost ve 13RU velikosti s 8 sloty pro síťové karty. Má propustnost až 19,2 Tbps na chassis nebo 57,6 Tbps na standardní 19“ telco rack. Chassis podporuje až 192 100GbE portů, až 192 40GbE portů nebo až 768 10GbE portů v jednom chassis.
  • MX10016 je navržen pro operace s ultra-vysokou kapacitou ve 21RU velikosti s 16 sloty pro síťové karty. Má kapacitu až 38,4 Tbps na chassis nebo 76,8 Tbps na standardní 19“ telco rack. Chassis podporuje až 384 100GbE portů, 384 40GbE portů nebo 1536 10GbE portů.

Obr.1 Routery MX10008 (vlevo) a MX10016 (vpravo)

Více informací:

Vytisknout článek

Doporučit článek přátelům