Vyhledávání na www.junipernews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání Juniper Newsletteru
Knižní tituly ze série Juniper Day One

Knihy ze série DayOne jsou zdarma dostupné ve formátu PDF, k dispozici jsou rovněž jako e-knihy v iTunes/iBooks a Amazon Kindle, a také jako tištěné knihy. Niže jsou odkazy na nejnovější edice:

Day One: Automating Junos® with Ansible, 2nd Edition
Day One: Configuring Segment Routing with Junos
Day One: IPsec VPN Cookbook 2018
Day One: Amazon Web Services with vSRX Cookbook

Arrow ECS školí technologie Juniper

Společnost Arrow ECS nabízí řadu certifikovaných školení pro technologie Juniper. Bližší informace o těchto školeních získáte zde.

Proč byl Contrail opět vybrán jako nejlepší komerční SDN platforma

Obsáhlý příspěvek na blogu Juniper Networks vás seznámí s důvody, proč zákazníci preferují Contrail.

Seznamte se se službou Sky ATP

Krátké dvouminutové video vám představí cloudovou službu Juniperu Sky Advanced Threat Prevention.

Juniper na sociálních sítích
Arrow na YouTube a SlideShare
Navštivte české kanály Arrow na YouTube a SlideShare s řadou videí a prezentací.

Sítě připravené pro nástup technologií 5G vyžadují bezpečnou a automatizovanou cloudovou architekturu

Doporučit článek přátelům    Vytisknout článek  

V souvislosti s nástupem 5G sítí uvede Juniper nová řešení pro metro, edge a core sítě.

Co nám přinesou 5G sítě?

Představte si, že hrajete na svém mobilním telefonu videohru s přáteli z celého světa, v reálném čase, s nulovou latencí, zatímco cestujete v autonomním automobilu. Není to otázka příliš vzdálené budoucnosti, je to pouze jeden z možných scénářů, jaké nam přinese budoucnost po nástupu 5G sítí. Potenciál těchto 5G sítí vyústí v další technologickou revoluci, která změní lidstvo, jak jej známe dnes.

Podívejme se v krátkosti na vývoj mobilních sítí. Zatímco nás první generace (1G) osvobodila od nutnosti telefonovat z pevně dané lokality, druhá generace (2G) umožnila mimo jiné komunikovat pomocí SMS zpráv. Třetí a čtvrtá generace (3G, 4G/LTE) nás posunuly do věku mobilního internetu a mobilní podpory globální digitální ekonomiky. Jaké možnosti nám tedy otevře nástup sítí 5G?
 
Začněme tím, co již dnes víme: Sítě 5G budou eliminovat stávající rychlostní omezení 4G, jejichž hranici zvýší až 1000x. Umožní využívat 8K video alikace a venkovským oblastem dovolí využívat internet na stejné úrovni, z jaké se budou těšit městští uživatelé. 5G sítě rovněž dramaticky sníží síťovou latenci aplikací ze stovek milisekund na pouhých několik ms. Tak nízká latence umožní například interakci mezi stroji téměř v reálném čase, což bylo dosud záležitostí pouze sci-fi filmů. Chirurgové budou moci provádět operace na druhé straně světa, zatímco fatální autonehody budou virtuálně eliminovány. Plně automatické, robotizované továrny si budou moci vyžádat údržbu ještě předtím, než dojde k výpadku, zatímco flotily dronů budou moci aplikovat pesticidy na rostliny s chirurgickou přesností.

Priority Juniperu: bezpečná a automatizovaná cloudová architektura

S tím, jak poskytovatelé služeb začínali implementovat své projekty, rovněž vyhodnocují, se kterými dodavateli budou spolupracovat při těchto nových inovacích svých sítí. A právě to je oblast, ve ktreré hraje Juniper vedoucí roli. Má za sebou úspěšnou historii spolupráce s poskytovateli služeb na jejich infrastruktuře, provozu a transformaci služeb, přičemž preferuje jednoduchý, ale přitom výkonný přístup: zjednodušte, škálujte a zabezpečte svou síť a cloud, automatizujte provozní cyklus a využijte cloudovou architekturu pro osvojení nových příležitostí.

V roce 2019 mohou poskytovatelé služeb očekávat od Juniperu řadu významných inovací, které jim pomohou transformovat jejich infrastrukturu, provoz a služby pro éru 5G sítí. A právě s cílem transformace infrastruktury pro 5G uvede Juniper v nejbližší době řadu inovativních produktů a řešení pro metro, edge a core sítě.

Nová metro řešení

V roce 2018 představil Juniper zcela nové portfilio routerů, které jsou určeny pro zvládání zvýšeného metro provozu, jehož nárůst je vyšší v porovnání s jinými segmenty sítě z důvodu prudkého rozvoje LTE, IoT a cloudových služeb. Řešení Juniper Metro Fabric umožnilo poskytovatelům služeb využít adaptivní, agilní a bezpečnou síťovou infrastrukturu navrženou od základů s cílem zjednodušení sítě a automatizace služeb. Portfolio ACX Universal Metro Router je dále rozšiřováno tak, aby pomáhalo zvládnout všechny scénáře přechodu ze sítí 4G LTE na 5G.
 
Nová řada ACX700 Series bude představovat pro 5G sítě skvělé řešení díky podpoře více rozhraní 10GbE, 25GbE a 100GbE, robustnímu designu, IPsec šifrování a přesné podpoře časování. ACX700 rozšíří a prohloubí portfolio řešení Juniper Metro Fabric a pomůže poskytovatelům služeb transformovat jejich investice do metro řešení na konkurenční výhodu, kterou jejich zákazníci během 5G éry zajisté ocení. Řada ACX700 bude dostupná počátkem roku 2020.
 
Nová edge řešení

Juniper rozšiřuje přínosy své routovací platformy páté generace MX z řad MX960/480/240 na vlajkovou loď MX2000, a to díky představení line adaptéru MPC11E založeného na procesoru Penta Silicon. Zákazníci s řadou MX2000 tak budou moci těžit ze všech výhod inovací představených v MX960, včetně trojnásobného zvýšení šířky pásma na slot oproti předchozí generaci, špičkové ekonomiky provozu dosahující hodnoty 0,34 wattu na gigabit, integrovaného MACsec a IPsec šifrování se škálovatelným řízením IPsec relací, nativní ochrany investic s dopřednou i zpětnou kompatibilitou s předchozí generací karet a téměř neomezených možností programování pro obsluhu jakýchkoli dnes ještě nepředstavitelných protokolů a technologických inovací, které mohou vzniknout v souvislosti s nástupem sítí 5G. Adaptéry MPC11E pro MX2000 mají být dostupné ve druhé polovině roku 2019.

Nová core řešení

Při zajišťování IP provozu pro sítě 5G i další bude Juniper prosazovat cestu nasazování nejvýkonnějších core řešení. S účelově navrženým a optimalizovaným 400GbE čipem – Juniper Triton Silicon – nabízejí nyní routery PTX10008 a PTX10016 stovky Tb kapacity v jediném šasi, a poskytují tak maximální ochranu investic pro kteroukoli routovací platformu na trhu. Srdcem nejvýkonnějšího core routeru v odvětví je zcela nový čip Juniper Triton Silicon, na kterém je založen nový 14,4 Tbps/slot line adaptér podporující 100GbE a 400GbE a umožňující zlepšit ekonomiku až na hodnotu 0,15 wattu na gigabit pro podporu zvýšených provozních požadavků. Juniper zde opět nastavuje pro páteřní IP provoz nejvyšší laťku a pomáhá poskytovatelům služeb upevnit jejich konkurenční pozici a řešit zvýšené požadavky na objem síťového provozu při transformaci jejich infrastruktury pro 5G éru. Line adaptéry pro PTX10008 mají být dostupné ve druhé polovině roku 2019.

Doplňující prvek těchto rozšíření infrastruktury, sada integrovaného softwaru Juniper Contrail, umožňuje poskytovatelům služeb přejít od správy individuálních zařízení k automatizaci celého provozního životního cyklu, zjednodušení designu, implementace a provozu sítě.
 
5G sítě vystavěné v rámci bezpečné, automatizované cloudové architektury umožní poskytovat zákazníkům rychlejší a efektivnější mobilní služby, využít nových příležitostí včetně IoT a zajistit větší šířku pásma pro požadované služby. To otevře poskytovatelům služeb nové významné možnosti příjmů v době, kdy příjmy stagnují a kdy kapitálové a operativní náklady snižují jejich marže.

Zpracováno podle článku Sally Bament publikovaného na blogu Juniper Networks.


Vytisknout článek

Doporučit článek přátelům