Vyhledávání na www.junipernews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání Juniper Newsletteru
Knižní tituly ze série Juniper Day One

Knihy ze série DayOne jsou zdarma dostupné ve formátu PDF, k dispozici jsou rovněž jako e-knihy v iTunes/iBooks a Amazon Kindle, a také jako tištěné knihy. Niže jsou odkazy na nejnovější edice:

Day One: Automating Junos® with Ansible, 2nd Edition
Day One: Configuring Segment Routing with Junos
Day One: IPsec VPN Cookbook 2018
Day One: Amazon Web Services with vSRX Cookbook

Arrow ECS školí technologie Juniper

Společnost Arrow ECS nabízí řadu certifikovaných školení pro technologie Juniper. Bližší informace o těchto školeních získáte zde.

Proč byl Contrail opět vybrán jako nejlepší komerční SDN platforma

Obsáhlý příspěvek na blogu Juniper Networks vás seznámí s důvody, proč zákazníci preferují Contrail.

Seznamte se se službou Sky ATP

Krátké dvouminutové video vám představí cloudovou službu Juniperu Sky Advanced Threat Prevention.

Juniper na sociálních sítích
Arrow na YouTube a SlideShare
Navštivte české kanály Arrow na YouTube a SlideShare s řadou videí a prezentací.

Bezpečnostní inteligence pro řadu routerů MX Series

Doporučit článek přátelům    Vytisknout článek  

Díky začlenění bezpečnostní inteligence do routerů MX rozšiřuje Juniper bezpečnost do routovací infrastruktury.

Síťoví operátoři a bezpečnostní inženýři bojují proti útokům a snaží se ochránit síť, přičemž se současně potýkají se stále větším počtem úloh a vyššími náklady spojenými s administrací sítě. Díky začlenění bezpečnostní inteligence do řady routerů Juniper MX Series může být bezpečnost rozšířena do routovací infrastruktury, a změnit tak vrstvy konektivity na automatizované, škálovatelné vrstvy obrany. Tato kombinace, která je dostupná v JUNOSu 19.3, pomáhá síťovým operátorům poskytovat další úroveň bezpečnosti.

Jak to funguje?

Bezpečnostní inteligence Juniper Networks (SecIntel) přináší v reálném čase inteligentní obranu proti hrozbám díky automatickému a responzivnímu filtrování provozu. Tradičně vyžadovalo nasazení řešení SecIntel jednu nebo více bran Juniper Networks SRX, nicméně funkcionalita SecIntel bude nyní dostupná i na routerech řady MX.

Rozšíření bezpečnostní inteligence na MX routery přináší další úroveň síťové bezpečnosti díky blokování command-and-control (C&C) provozu zjištěného službami Juniper Sky ATP a Juniper Threat Labs a blacklistům na úrovni síťového hardwaru. Tento přístup mění vrstvy konektivity na automatické vrstvy obrany. Router je využit jako bod vynucování informační bezpečnosti pro tisíce zákazníků a pomáhá zabezpečit internet pro každého. Zákazníci nemusí investovat do přídavného hardwaru, aby mohli využít výhod nových schopností řešení SecIntel; vyžadováno je pouhých pár konfiguračních řádek a update na nejnovější verzi softwaru. Na oplátku mohou zákazníci zjednodušit síťovou integraci a snížit administrativní náklady.
 
Integrace

Juniper Connected Security zabezpečuje uživatele, aplikace a infrastrukturu rozšířením bezpečnostní inteligence a vynucováním bezpečnosti ke všem bodům propojení v síti. Zákazníci mohou dosáhnout komplexní vizibility a bezpečnosti při současné ochraně jejich stávajících investic. Juniper Connected Security přináší automatickou integraci mezi vlastními produkty Juniperu, řešeními poskytovanými technologickými partnery a dokonce i konkurenčními řešeními. Nicméně pomoc zákazníkům, aby získali ze svých investic maximum, zde nekončí. Díky začlenění SecIntel schopností do MX routerů poskytuje Juniper zákazníkům vizibilitu síťového provozu přímo v bodě připojení.
 
Blokování škodlivých IP a URL na hardwarové/PFE úrovni s využitím routerů řady MX vhodně doplní stávající schopnosti a integrace, jako je DDoS ochrana. Delegování blokování známé C&C komunikace na routery řady MX pokytuje ochranu přímo na síťové vrstvě a uvolňuje zdroje SRX zařízení, aby se tak mohla soustředit na cílené neznámé hrozby.

Zpracováno podle příspěvku Trevora Potta na blogu Juniper Networks.


Vytisknout článek

Doporučit článek přátelům